UWAGA

14 października (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

 

 

 

 

 

Dnia 15 maja 2019 roku odbył się w Gorzowie Wielkopolskiem VIII Międzyregionalny Konkurs Fletowy. Naszą Szkołę reprezentowały dwie uczennice:

Lena Borkowska- klasa IV/6, która zdobyła Wyróżnienie w grupie III

oraz

Martyna Borkowska- klasa II/4- Wyróżnienie w grupie II,

przy fortepianie uczennicom towarzyszył mgr Maksymilian Stryczek..

Dodatkowo Jury postanowiło Wyróżnić nauczyciela- mgr Sarę Spławską za przygotowanie uczniów.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

2 kwietnia 2019 r. uczennice klasy fletu mgr Sary Spławskiej: Lena Borkowska- klasa IV/6 i Martyna Borkowska- klasa II/4 zdobyły Srebrny Dyplom i Wyróżnienie podczas IV Zachodniopomorskiego Turnieju Duetów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia w Szczecinie. Gartulujemy!

 

 

 

 

Edu Virtuoso – symfoniczny talent show

MŁODY WIRTUOZ GITARY OD KILARA ZAGRA Z ORKIESTRĄ FILHARMONII SZCZECIŃSKIEJ

        Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie jest organizatorem konkursu Edu Virtuoso skierowanego do młodych uczniów szkół muzycznych. Celem konkursu było wyłonienie talentów wśród najmłodszych wybitnie utalentowanych instrumentalistów. Finalistami – laureatami konkursu zostało siedmiu młodych artystów reprezentujących następujące instrumenty: akordeon, fortepian, gitara, saksofon, skrzypce, trąbka i wiolonczela. Konkurs zakończył się wielkim sukcesem dla PIOTRA PIĘTALA  gitarzysty z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia  im. Wojciecha Kilara w Gryficach. Młody wirtuoz gitary znalazł się w gronie siedmiu laureatów konkursu, którzy dnia 2 grudnia (niedziela) br. zagrają w złotej sali koncertowej Filharmonii w Szczecinie. Piotr zagra z orkiestrą symfoniczną pierwszą część koncertu D-dur Antonio Vivaldiego. Gitarzysta z gryfickiej szkoły muzycznej jest jedynym reprezentantem gitary, który został laureatem tego prestiżowego konkursu. Piotrek uczy się grać na gitarze ponad dwa lata i jest uczniem w klasie pana Cezarego Strokosza. Mimo młodego wieku (10 lat) i krótkiego stażu gry jest on laureatem siedmiu konkursów rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jego największym sukcesem jest zdobycie II miejsca w prestiżowym konkursie gitarowym Alhambry w Valencii (Hiszpania). Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara pani Małgorzata Drelich zapewnia, że 2 grudnia uczniowie od Kilara będą gorąco oklaskiwać swojego kolegę, który jest obecnie jednym z najlepszych gitarzystów (wśród uczniów szkół muzycznych I st.) w Polsce. Gryfickiemu wirtuozowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za jego niedzielny debiut na scenie filharmonicznej.